Kompletujemy wyprawkę dla ucznia

19 sierpnia 2020

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Jak przygotować wyprawkę z myślą o wybierającym się do szkoły dziecku, a przede wszystkim – jak wydać na nią mniej pieniędzy? Wiadomo, że najpoważniejszym wydatkiem jest ten, jaki musimy ponieść kupując zeszyty i ćwiczenia. Dla nikogo tajemnicą nie jest także to, że również szkolny plecak nie należy do zakupów najtańszych zwłaszcza, jeśli ma być nie tylko modny, ale i bezpieczny dla ucznia. Czy jednak na tym kończą się wydatki, jakie przyjdzie nam ponieść? Okazuje się, że nie.

Jak nie kupić za dużo?

Im bliżej pierwszego dnia szkoły, tym bardziej znacząco wydłuża się liczba produktów, bez których uczeń nie wyobraża sobie życia. Wszystko wydaje się potrzebne, nic więc dziwnego, że niejedna rodzina ma tendencję do kupowania zarówno bardziej, jak i mniej przydatnych produktów. Warto zatem pamiętać, że nie trzeba wcale kompletować wszystkiego w tym samym czasie. Najpotrzebniejsze niezmiennie pozostają ołówek, długopis, zeszyty, gumka do mazania i piórnik. Można też pomyśleć o kolorowych zakreślaczach przydających się podczas robienia notatek. Nie należy jednak dać się zwariować zwłaszcza, że w pewnym momencie może się okazać, że uczeń ma całkiem spory asortyment z minionego roku.

wychowanie fizyczne

Czas na strój na WF

Dziś nie musimy już obawiać się restrykcyjnych zasad podczas kompletowania stroju na zajęcia z wychowania fizycznego. Liczy się przede wszystkim swoboda, a więc warto zainwestować w luźną koszulkę i wygodne spodenki. Jeśli w szkole istnieje tradycja zajęć odbywających się na świeżym powietrzu, warto zainwestować także w solidny dres – ciepły, ale pozwalający skórze na oddychanie.

 

Autor

Justyna Wróbel

Redakcja nabiciwmbank.pl

To może Cię zainteresować