W jaki sposób wydawać mniej?

10 lutego 2018

Przeceny, promocje i rabaty. To sposób na oszczędzanie, który sprawdza się zawsze. Jeśli kupuje się drogie rzeczy, nawet niewielki rabat sprawi, że zaoszczędzi się sporo pieniędzy i zostanie środków na zakup czegoś innego. Kupując rzeczy masowe, których potrzeba nam na co dzień, niewielki upust z ceny oznacza kumulowanie się oszczędności i także z czasem uzbiera się z tego większa suma. Warto zwracać uwagę na wszystkie korzyści.

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Najczęściej sklepy oferują na właśnie procentowe obniżki cen, czyli jakieś rabaty lub upusty. Nie jest to jednak jedyny sposób, jaki jest dostępny dla oszczędnego klienta. Czasami można liczyć na swoisty cashback, czyli możliwość odzyskania określonej sumy pieniędzy, jeśli złoży się zamówienie na określoną kwotę. Coraz bardziej popularne są też bony upominkowe, czyli możliwość wydania określonej kwoty w sklepi w podziękowaniu za zakupy na inną, większą kwotę.

Bardzo popularne są też okresowe wyprzedaże, w ramach których sklepy chcą się pozbyć towaru z magazynu i sprzedają go za dużo mniejsze pieniądze. W czasie wyprzedaży zniżki cenowe są zazwyczaj nieporównanie większe od tych. Na jakie można się natknąć w czasie zwykłych promocji. Niektóre bardzo drogie rzeczy można wtedy kupić za rozsądne pieniądze, a rzeczy tańsze są dostępne za grosze. Wyprzedaże trwają zazwyczaj dość krótko, więc należy się spieszyć z korzystaniem z nich.

Oszczędne zakupy

Trzeba mieć też na uwadze, że nie wszystkie oferty promocyjne skierowane są do wszystkich klientów. Zazwyczaj nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń, ale coraz częściej można spotkać się ze specjalną ceną promocyjną oferowaną tylko osobom, które są członkami programów lojalnościowych danego sklepu. Wtedy korzyści SA podwójne, ponieważ uczestnictwo w programie lojalnościowym daje nam jakieś korzyści, a dodatkowo za sam fakt uczestnictwa w tym programie przysługuje jeszcze dostęp do wielu ofert specjalnych sklepu.

Tego typu propozycje wyglądają bardzo różnie i faktycznie jest to czasami po prostu niższa cena za dany produkt, ale częściej może to być chociażby propozycja zakupu dwóch rzeczy w cenie jednego lub możliwość otrzymania specjalnego upominku w przypadku zrobienia określonych zakupów. Tego typu promocje często pojawiają się w sieciach Fast food czy pizzerii np:pizza hut online, gdzie można liczyć na dodatki do zamawianych dań, jeśli jest się stałym klientem sieci.

Autor

Michał Gawron

Redakcja nabiciwmbank.pl

To może Cię zainteresować