Programy lojalnościowe w dyskontach

23 stycznia 2018

Czy zbiera Pan/Pani punkty?

W wielu sklepach, na stacjach benzynowych i w zasadzie wszędzie tam, gdzie się coś sprzedaje, można spotkać się z pytaniami w stylu: „Czy zbiera pan punkty?”. Cześć osób zaczęła już na nie wręcz z rozpędu odpowiadać przecząco, ponieważ wychodzi z założenia, że jest to tylko kolejna głupota, którą sklep chce ją męczyć dla swojej korzyści. W praktyce warto jest jednak zastanowić się nad tym, czy przypadkiem taki program lojalnościowy nie byłby dla nas czymś korzystnym. Coraz więcej osób jest bowiem zdania, że punkty warto zbierać, zwłaszcza w tych miejscach, które często się odwiedza. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że programy lojalnościowe do niczego nie zmuszają. Jest to coś robionego zupełnie przy okazji.

Co więcej, zbieranie punktów wcale nie idzie wolno. Czasami faktycznie uzbieranie wystarczającej ilości punktów, by uzyskać jakąś wielką nagrodę, może być mało realistyczne. Ale nie trzeba od razu rozbijać banku. Uzyskanie niewielkich, ale istotnych dla budżetu domowego rezultatów zazwyczaj odbywa się niemalże bez świadomości klienta. Jedzenie trzeba kupować, samochód trzeba zatankować, ubrać się w coś trzeba, wiec jeśli i tak wydaje się pieniądze na te wszystkie rzeczy, dlaczego nie połączyć tego wydatku z programem lojalnościowym?

Obniżki lojalnościowe w sklepach

Program lojalnościowy

Z najbardziej korzystny z działających obecnie programów lojalnościowych uchodzi PayBack. Ten program jest bowiem bardzo rozpowszechniony i korzystać z niego można w ogromnej liczbie punktów. Nagrody dostaje się w oparciu o punkty, które z kolei dostaje się za każde 2 złote wydane w hipermarketach i salonach sieci Orange. Na stacjach BP można dostać 3 punkty za każde 2 litry paliwa, a za 2 złote wydane na dowolne rzeczy w Multikinie też jest jeden punkt. W sieciach sklepów empik oraz na portalu aukcyjnym Allegro jeden punkt można dostać za wydanie 3 złotych. To samo tyczy się sklepu internetowego Agito. Na dodatkowe punkty mogą też liczyć klienci firmy Energa oraz banku BZWBK. Punkty programu stają się wręcz walutą, ponieważ jeśli jakiś punkt daje punkty, przyjmuje je też jako sposób zapłaty.

Inne programy lojalnościowe warte uwagi

Istnieje bardzo wiele różnych programów lojalnościowych. Wśród nich zazwyczaj wymienia się jeszcze ClubCard oraz VITAY. Pierwszy z nich to program grupy TESCO, który działa na bardzo podobnej zasadzie, ponieważ za każde wydane 2 złote otrzymuje się tam jeden punkt. Z kolei VITAY to program należący do marki paliwowej Orlen. Oprócz stacji benzynowych punkty VITAY można otrzymać także za kupowanie w niektórych sklepach internetowych.

Autor

Justyna Wróbel

Redakcja nabiciwmbank.pl

To może Cię zainteresować