Pielęgnacja włosów i twarzy

10 sierpnia 2021

Pielęgnacja włosów i skóry twarzy jest kluczowym elementem do zachowania urody i zdrowego wyglądu. Nie każda z nas ma jednak czas i przede wszystkim środki finansowe, aby poddać się zabiegom w salonie kosmetycznym. Na szczęście istnieje wiele sztuczek i zabiegów, które możemy wykonać samodzielnie w domu.

Maska na włosy

Dobrze odżywione włosy są podstawą atrakcyjnego wyglądu. Odpowiednio dobrana maska chroni włosy przed wysuszeniem, a przede wszystkim je odżywia. Taką maskę możemy skomponować i nałożyć na włosy w domu. Jako składników użyj olejków arganowych i z makadamii. Taka maska jest wskazana do włosów łamliwych oraz farbowanych. Nie tylko nadaje im piękny blask, ale też znacznie ułatwia ich rozczesywanie, zwłaszcza bezpośrednio po umyciu. Ważne jest, aby stosować ją regularnie – przynajmniej raz w tygodniu. Istnieją też maski odżywcze oraz wzmacniające oraz wygładzające i odbudowujące.

Laminowanie włosów

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Aby wykonać laminowanie włosów w warunkach domowych, należy zaopatrzyć się w specjalny zestaw zaprojektowany do tego celu. Taki zabieg jest szczególnie wskazany w przypadku kobiet, które chcą wzmocnić włosy i sprawić, aby te stały się grubsze. Dodatkowo możemy zastosować odpowiednie szampony oraz balsamy czy maski z efektem laminowania. Takie produkty mają w składzie witaminy oraz oleje i płynną keratynę. Wszystkie składniki poprawiają ostateczny efekt zabiegu.

Masaże głowy

Tego typu zabiegi raczej nie są dostępne w salonach kosmetycznych. Głównym efektem, jaki chcemy uzyskać, jest ukrwienie skóry głowy. Taki zabieg pozwala pozytywnie wpłynąć na wzrost włosów. Jednocześnie ma charakter relaksujący. Sam masaż możemy wykonać samodzielnie i jest bardzo prosty do opanowania. Przyjmij najwygodniejszą dla ciebie pozycje. Następnie możesz rozpocząć masaż. Przesuwaj się od czoła aż do karku. Powoli rozczesując włosy i masując skórę głowy. Nie staraj się nadmiernie uciskać skóry i nie szarp włosów. Masaż powinien być zdecydowany, ale jednocześnie delikatny i nie powodować mechanicznych uszkodzeń włosów. Sam masaż należy powtarzać kilkukrotnie. Podobnym zabiegiem, który pozytywnie wpłynie na kondycje włosów i skórę głowy jest stosowanie suchego oleju. Ma on olbrzymi wpływ na końcówki włosów. Olej wnika w strukturę włosa, odbudowuje ją i pielęgnuje. Jednocześnie nie pozostawia, tak irytującego poczucia lepkości, co jest cechą charakterystyczną większości produktów tego typu. Ten zabieg pozwoli uzyskać ci efekt, który w salonie kosmetycznym, kosztowałby dużo pieniędzy i wymagał nawet kilku wizyt.

Autor

Magdalena Chojnacka

Redakcja nabiciwmbank.pl

To może Cię zainteresować